RÖNTGEN

BİLGİSAYARLI RÖNTGEN ( Computed Radiography-CR )

Kliniğimizde bilgisayarlı radyografi alanında ilk marka olan FUJIFILM PRIMA CR veteriner cihazı kullanılmaktadır. Bu sayede daha düşük dozda, daha hızlı, seri ve tekrar gerektirmeyen bilgisayarlı radyografilerle hatasız görüntü imkanı sunmaktayız.

 

Dijital ortama aktarılan görüntünün üzerinde büyütme, renk-kontrast ayarları yapılıp, birebir ölçülerek gerçek ebatları belirlenmekte kemik, organ ve yumuşak dokuların incelenmesi kusursuz bir şekilde sağlanmaktadır.

 

Böylelikle normal radyografik görüntülerde farkedilemeyen en ince ayrıntılar, dijital olarak daha yüksek kalitede ve daha hızlı olarak tespit edilerek tanı kesinleştirilmektedir.

 

Tam kan sayımı, enfeksiyöz hastalıklar, anemi(kansızlık), pıhtılaşma problemleri ve kan hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tanısı ve hastaların genel durumunun takibi için çok önemli bir testdir.

 

Kedi ve köpeklerin kan hücre büyüklükleri insanlardan farklı olduğundan bu testin insan laboratuvarlarında yapılması yanlış sonuçlar vermekte ve hatalı yorumlara neden olmaktadır. Kliniğimizde bu amaçla marka veteriner kullanım için üretilmiş otomatik kan sayım cihazları kullanılmaktadır.